עמודי התווך של הזוגיות

בלוג 18– עמודי התווך של הזוגיות

עמודי התווך של הזוגיות

בהסתכלות שלי, הזוגיות שלנו עומדת על שני יסודות, שהם עמודי התווך שלה – התפתחות ואהבה. בתקופה האחרונה אני מתרכזת בחקירה של נושא האהבה או ליתר דיוק “זרימת האהבה בזוגיות”. את מה שמצאתי מכל החקירה שעשיתי העליתי על הכתב במאמר ובמידעון האחרון, שניהם זמינים באתרים שלי.

חלק מנושא חיוני זה של הזוגיות הוא הקשר בין שני עמודי התווך שלה: ההתפתחות האישית שמתאפשרת בזוגיות וזרימת האהבה בזוגיות. מתברר ששני יסודות אלה של הזוגיות גם תומכים זה בזה. אפשר לומר אפילו שקיומם של שני עמודי התווך ויציבותם תלויים אחד בקיומו של השני.

כדי שהזוגיות תוכל להתקיים ואיתה גם האהבה אנו מחויבים להתפתחות אישית כל הזמן. אם לא נתפתח, הזוגיות תדעך, הלב שלנו ייסגר וגם האהבה תרחק מאיתנו. מצד שני, כאשר אנו מחוברים לאהבה הזוגית, הרבה יותר קל לנו לעשות את ההתפתחות שלנו. ההתרחקות מהאהבה וסגירת הלב יחלישו גם את היכולת שלנו להתפתח. בעיניי, הקשר ההדדי הזה דומה לאחיזת ידיים של בני זוג שמבטאת ומשמרת את החיבור ואת האהבה.

חיבור זה מאיר גם אפשרויות חשובות באשר לאופן שבו אנו מתפקדים ולאיכות שאנו יכולים להשיג בזוגיות שלנו. האהבה בין בני זוג מהווה הזנה לשניהם והזמנים שבהם מתגלים השיעורים שלנו ואפשרויות הצמיחה שלנו הם הזמנים שבהם האהבה נהיית אפילו עוד יותר חשובה. למשל, כאשר נחשף פער בינינו ובין בן הזוג שלנו בנושא מסוים, פעמים רבות זה מכווץ אותנו וסוגר לנו את הלב. הלב הסגור, כמובן, פוגע בזרימת האהבה בינינו, אבל וזהו בדיוק הזמן שבו אנו הכי זקוקים לכוח שנותנת לנו האהבה.

הסגירה של הלב היא אוטומטית. לעומתה, היכולת להשתמש באהבה ככוח בזמן כזה הינה אפשרית, אבל לפחות בתחילת התרגול הזה, היא אינה קורית באופן אוטומטי. חשוב לנו לדעת, ניתן ללמוד לפתח את היכולת להישאר מחוברים לאהבה גם בזמנים מאתגרים כאלה ולהיעזר בכל מתנותיה. מניסיוני, יש לכך השפעה עצומה גם על איכות ההתפתחות שלנו וגם על ההרמוניה בזוגיות שלנו.

כאשר תפסתי את מלוא הפוטנציאל הגלום בשילוב שני עמודי התווך של הזוגיות, ומתוך התוצאות של האפשרות הזו, בחיי ובחיי המטופלים שלי, חיפשתי דרכים להעביר זאת הלאה בצורות נוספות, נוסף על האימון בשיטה “זוגיות הרמונית”. לשם כך פיתחתי סדנה של יום אחד: “זרימת האהבה בזוגיות”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

בלוג 19 - זוגיות בעת מלחמה

זוגיות בזמן מלחמה

התקופה הזו, שבה אנו מצויים במלחמה, גורמת לאנשים שונים להגיב בצורות שונות.
חלק מהאנשים מגיבים למה שקרה וקורה עכשיו, אצל חלקם נפתחות טראומות מהעבר, ממגורים באזורי טילים, מזיכרונות של חדירות מחבלים לבתים או של השתתפות בקרבות. מנעד התגובות לאירועים גדול: יש אנשים ששומרים על ניתוק ויש שמקשיבים לחדשות מבוקר עד ליל. כל אדם והאופן שמבנה הנפש שלו מוביל אותו.

להמשך קריאה »

זרימת האהבה בזוגיות

כמה חשובה לנו האהבה?
האהבה היא חלק מהצרכים הבסיסיים שלנו, שהינם חיוניים לקיום שלנו, ממש כמו מזון ואוויר. לאהוב וגם להיות אהובים אלה הם צרכים שבלעדיהם חיינו חסרי טעם, וחיים חסרי טעם מחלישים אותנו. טבעם של צרכים בסיסיים הוא שהיעדר של כל אחד מהם מייצר חולשה, אבל היעדרות של אהבה מחיינו מייצרת גם חולשה וגם תחושת ריקנות ששולחת אותנו שוב ושוב לחפש אהבה וזוגיות.

להמשך קריאה »

החופש להיות בהשראת מרוקו

נסעתי לאחרונה למרוקו וחזרתי אחרת. לא ציפיתי שכזו תהיה השפעתם של השבועיים האלה עליי. האם היו אלה מרחבי הטבע על שלל תצורותיו, הארכיטקטורה הייחודית והאמנות האינסופית או המפגש עם האמזיר, שהוא רוב אוכלוסיית מרוקו. הרומאים קראו להם בֶּרבֶּרים מלשון בַּרבָּרים (כך הם כינו את יריביהם), אבל מתברר שהברברים היו דווקא הרומאים.

להמשך קריאה »

להיות נחושים

מסתבר שכדי לשמר ולקדם את הדברים שחשובים לנו יש דברים שאנו צריכים לעשות. אם זו הזוגיות שלנו שבה מתעוררים מדי פעם פערים שחשוב שנפתור, אם זה הילדים שלנו שמדי פעם זקוקים שנעזור להם ונפנה עבורם מקום בעולם ואם זו ההגשמה שלנו שפוגשת את העולם וזקוקה לנו שנהיה שם ונילחם עבורה.

להמשך קריאה »

האם ברצונך להתנתק מהחשבון?

דילוג לתוכן