לצאת לעולם

לצאת לעולם

כשהספר “זוגיות הרמונית בתוכנו ובעולם” הופיע בעולם בצורתו המוחשית, הוא עדיין היה סוג של עובר. במשך חודשיים חגגנו את הולדתו, ועם זאת ניסיתי לנוח ולצבור כוחות לקראת הבאות וגם להתרגל לרעיון שהספר יצא כבר מהאינקובטור והוא עומד לפגוש את העולם.

עבורי, המקום האינטימי בעבודה עם מתאמנים בקליניקה הוא טבעי. גם בתהליך הכתיבה, שבו אני נמצאת בעיקר עם עצמי, טבעי לי. היציאה החוצה, לעולם, לתקשורת, היא “אמא’לה” ממש מפחידה. זה לא בטבע שלי ולא בהרגל שלי ולא בניסיון החיים שלי. אז מה עושים?

הנה כמה כלים שעזרו לי:

  • ראשית, חיבקתי את הילדה הקטנה בתוכי והזכרתי לה שגם את כל מה שהיא יודעת ועשתה בעבר היא הייתה צריכה לפגוש בפעם הראשונה ושבסך הכל זה הצליח לה.
  • שנית, הסכמתי לדמיין בעזרת החלק הנשי הפנימי גם את מה שמפחיד ולתקשר עם זה, כדי לייצר בתוכי הסכמה להיות עם מה שמגיע ולחבר את הפעולה של החלקים הגברי והנשי הפנימיים.
  • הבטחתי לעצמי שבכל מצב, ללא קשר למה שהעולם יביא איתו, אהיה נאמנה לעצמי. זה מה שאני מלמדת והנה הזדמנות לתרגל זאת.
  • דבר אחרון הוא ההבטחה שלי לעצמי להתפתח מכל מה שאני פוגשת ממקום של התנדבות. להתנדב להזדמנות להתפתחות כפי שתגיע, בשביל היציאה לעולם.

הייתי מותשת, יכולתי להרגיש את תהליכי ההתפתחות וההכנות קורים בתוכי. פשוט התנדבתי והתמסרתי לתהליך שלא ידעתי מהו, ואז זה הגיע בבום.

הוזמנתי לתת הרצאה באורך 8 דקות על “חופש בזוגיות” בתוכנית “חדשות הבוקר” בערוץ 12. לגמרי מחוץ לאזור הנוחות שלי, אבל אחרי כל ההכנות שעשיתי בתוכי, עברתי את זה בהצלחה ובשלווה ואני מוכנה ומזומנה עכשיו לעוד הופעות בתקשורת, כשהיחצנית של הספר נכנסת לפעולה.

** את ההרצאה המלאה “חופש ותלות בזוגיות” ניתן לראות כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

בלוג 19 - זוגיות בעת מלחמה

זוגיות בזמן מלחמה

התקופה הזו, שבה אנו מצויים במלחמה, גורמת לאנשים שונים להגיב בצורות שונות.
חלק מהאנשים מגיבים למה שקרה וקורה עכשיו, אצל חלקם נפתחות טראומות מהעבר, ממגורים באזורי טילים, מזיכרונות של חדירות מחבלים לבתים או של השתתפות בקרבות. מנעד התגובות לאירועים גדול: יש אנשים ששומרים על ניתוק ויש שמקשיבים לחדשות מבוקר עד ליל. כל אדם והאופן שמבנה הנפש שלו מוביל אותו.

להמשך קריאה »
בלוג 18– עמודי התווך של הזוגיות

עמודי התווך של הזוגיות

כדי שהזוגיות תוכל להתקיים ואיתה גם האהבה אנו מחויבים להתפתחות אישית כל הזמן. אם לא נתפתח, הזוגיות תדעך, הלב שלנו ייסגר וגם האהבה תרחק מאיתנו. מצד שני, כאשר אנו מחוברים לאהבה הזוגית, הרבה יותר קל לנו לעשות את ההתפתחות שלנו. ההתרחקות מהאהבה וסגירת הלב יחלישו גם את היכולת שלנו להתפתח. בעיניי, הקשר ההדדי הזה דומה לאחיזת ידיים של בני זוג שמבטאת ומשמרת את החיבור ואת האהבה.

להמשך קריאה »

זרימת האהבה בזוגיות

כמה חשובה לנו האהבה?
האהבה היא חלק מהצרכים הבסיסיים שלנו, שהינם חיוניים לקיום שלנו, ממש כמו מזון ואוויר. לאהוב וגם להיות אהובים אלה הם צרכים שבלעדיהם חיינו חסרי טעם, וחיים חסרי טעם מחלישים אותנו. טבעם של צרכים בסיסיים הוא שהיעדר של כל אחד מהם מייצר חולשה, אבל היעדרות של אהבה מחיינו מייצרת גם חולשה וגם תחושת ריקנות ששולחת אותנו שוב ושוב לחפש אהבה וזוגיות.

להמשך קריאה »

החופש להיות בהשראת מרוקו

נסעתי לאחרונה למרוקו וחזרתי אחרת. לא ציפיתי שכזו תהיה השפעתם של השבועיים האלה עליי. האם היו אלה מרחבי הטבע על שלל תצורותיו, הארכיטקטורה הייחודית והאמנות האינסופית או המפגש עם האמזיר, שהוא רוב אוכלוסיית מרוקו. הרומאים קראו להם בֶּרבֶּרים מלשון בַּרבָּרים (כך הם כינו את יריביהם), אבל מתברר שהברברים היו דווקא הרומאים.

להמשך קריאה »

האם ברצונך להתנתק מהחשבון?

דילוג לתוכן