לצאת לעולם

שלום יקרים ויקרות,

כשהספר “זוגיות הרמונית בתוכנו ובעולם” הופיע בעולם בצורתו המוחשית, הוא עדיין היה סוג של עובר. במשך חודשיים חגגנו את הולדתו, ועם זאת ניסיתי לנוח ולצבור כוחות לקראת הבאות וגם להתרגל לרעיון שהספר יצא כבר מהאינקובטור והוא עומד לפגוש את העולם.

עבורי, המקום האינטימי בעבודה עם מתאמנים בקליניקה הוא טבעי. גם בתהליך הכתיבה, שבו אני נמצאת בעיקר עם עצמי, טבעי לי. היציאה החוצה, לעולם, לתקשורת, היא “אמא’לה” ממש מפחידה. זה לא בטבע שלי ולא בהרגל שלי ולא בניסיון החיים שלי. אז מה עושים?

הנה כמה כלים שעזרו לי:

  • ראשית, חיבקתי את הילדה הקטנה בתוכי והזכרתי לה שגם את כל מה שהיא יודעת ועשתה בעבר היא הייתה צריכה לפגוש בפעם הראשונה ושבסך הכל זה הצליח לה.
  • שנית, הסכמתי לדמיין בעזרת החלק הנשי הפנימי גם את מה שמפחיד ולתקשר עם זה, כדי לייצר בתוכי הסכמה להיות עם מה שמגיע ולחבר את הפעולה של החלקים הגברי והנשי הפנימיים.
  • הבטחתי לעצמי שבכל מצב, ללא קשר למה שהעולם יביא איתו, אהיה נאמנה לעצמי. זה מה שאני מלמדת והנה הזדמנות לתרגל זאת.
  • דבר אחרון הוא ההבטחה שלי לעצמי להתפתח מכל מה שאני פוגשת ממקום של התנדבות. להתנדב להזדמנות להתפתחות כפי שתגיע, בשביל היציאה לעולם.

הייתי מותשת, יכולתי להרגיש את תהליכי ההתפתחות וההכנות קורים בתוכי. פשוט התנדבתי והתמסרתי לתהליך שלא ידעתי מהו, ואז זה הגיע בבום.

הוזמנתי לתת הרצאה באורך 8 דקות על “חופש בזוגיות” בתוכנית “חדשות הבוקר” בערוץ 12. לגמרי מחוץ לאזור הנוחות שלי, אבל אחרי כל ההכנות שעשיתי בתוכי, עברתי את זה בהצלחה ובשלווה ואני מוכנה ומזומנה עכשיו לעוד הופעות בתקשורת, כשהיחצנית של הספר נכנסת לפעולה.

** את ההרצאה המלאה “חופש ותלות בזוגיות” ניתן לראות כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

לפעול בשותפות מאפשר יותר

כאדם פרטי, נוח לי להיות במקומות מסוימים, כמו הבית והקליניקה שלי, ואפילו עוד יותר טוב – לצלול אל מעמקי התת-מודע. אולם אם כך אנהג בעניין הוצאת הספר, מי יכיר אותו? אני רואה את הספר כמו ילד שהולך לגן לראשונה בחייו וצריך להחזיק ביד של אמא, שתבוא איתו ותערוך היכרות בינו ובין העולם שמחוץ לבית.

להמשך קריאה »

לחיות את ההגשמה שלנו

יש אנשים בעלי חזון, תחושת שליחות או רעיונות רבים שחשוב להם להגשים בעולם. כשאנו במצב כזה, רוחש בתוכנו מין חוסר שקט שדוחף אותנו קדימה, להגשמה של הרעיונות שלנו. החלק הזה הוא החלק הנשי הפנימי שנמצא בתת-מודע שלנו, והוא זה שרוצה לראות את הרעיונות שלו מוגשמים בעולם.

להמשך קריאה »

כח להמשיך

כאדם כותב, הטבע שלי הוא התכנסות, ואכן, בזמן כתיבת הספר היה לי נוח מאוד להתכנס לתוך ביתי ולכתוב. ערב ההשקה היה ההפך מזה – טבילה בעולם. זו הייתה היציאה שלי לאור עם הספר והיא נתנה לי את הכוחות להמשיך ולחשוף את הספר לעולם ולהיחשף יחד איתו. מראש ידעתי שהחלק הזה יהיה מאתגר יותר עבורי ואני שמחה שבצעד הראשון חוויתי כל כך הרבה אהבה.

להמשך קריאה »

ערב השקה לספר

הערב היה מרגש וכולו מלא הפתעות עבורי. זה התחיל באופן הנפלא שארגנו אותו חברים וחברות שהגיעו כדי להשתתף בהכנתו, ונמשך באורחים הרבים שבאו לשמוח יחד איתי ועם ליאורה כוחלני העורכת ובמשתתפים שעלו לבמה לדבר ולשיר.

להמשך קריאה »

האם ברצונך להתנתק מהחשבון?

דילוג לתוכן