להיות נחושים

שלום יקרים ויקרות,

מסתבר שכדי לשמר ולקדם את הדברים שחשובים לנו יש דברים שאנו צריכים לעשות. אם זו הזוגיות שלנו שבה מתעוררים מדי פעם פערים שחשוב שנפתור, אם זה הילדים שלנו שמדי פעם זקוקים שנעזור להם ונפנה עבורם מקום בעולם ואם זו ההגשמה שלנו שפוגשת את העולם וזקוקה לנו שנהיה שם ונילחם עבורה.

בכל המקרים שמשהו חשוב לנו פוגש בעולם מעצור או חסימה, אנו נדרשים לשנס מותניים ולפעול למען שינוי של אותו הדבר שעוצר את החיים שלנו.

דוגמא, כשאנו פוגשים פער מול בן הזוג שלנו אנו כואבים, נבהלים, מתוסכלים, כועסים ועוד רגשות מסוגים שונים. אם חשוב לנו לשמור על הזוגיות שלנו, אנו צריכים לסמן את המטרה ולגייס את הכוחות הפנימיים שיעזרו לנו לפתור את הפער בינינו יחד עם כל הרגשות הקשים שאנו חווים. אחד הכוחות הללו הוא הנחישות. את הנחישות אני פוגשת לאחרונה כי פגשתי אתגר בדרך לשליחות שלי.

בתקופה האחרונה אני רוצה להביא את הספר שלי לעולם. בשלב הזה המשמעות היא לתרגם את האתר שלי לאנגלית ואחר-כך את הספר. בעברי הייתי לקויית למידה באנגלית ועם כל השנים שעבדתי בהיי-טק עדיין האנגלית שלי איננה איכותית ומוגבלת לתחומי ההיי-טק. מכיוון ששנים התמודדתי עם האנגלית ועדיין היא נשארה בינונית, נשארה לי איתה חוויה קשה, שכל מאמץ שאעשה לא יעזור.

לפני מספר שנים עברתי תהליך שינוי מיוחד של מנגנון האנגלית שבמוח שלי ועם זאת חוויית חוסר האונים עם האנגלית עדיין נשתמרה בתוכי כטראומה – אני ואנגלית לא הולכים יחד. ועכשיו השליחות שלי עם הספר מבקשת ממני לשנס מותניים ולקדם את האנגלית שלי, גם באיכות שלה וגם להרחיב אותה לתחומים שבהם אני פועלת היום, תחומי הנפש והריפוי, חלקי הנפש והתת מודע.

התחלתי ללמוד אנגלית עם מורה, בהתחלה המוח שלי ממש רב איתי “תעזבי אותי בשקט” הוא אמר, “מה את רוצה ממני”, אפילו סבלתי מכאבי ראש. אבל השליחות שלי זקוקה שאשפר את האנגלית שלי ואיני יכולה לעצור, המחיר יקר מדי.

שינסתי מותני וגייסתי את האהבה, החמלה והנחישות. שילוב מהמם של יכולות שמאפשרים לי להמשיך להתקדם ובכל זאת להיות איתי ולפעול בעדינות. לשמור עלי ועל הכוחות שלי ועם זאת להמשיך ולהתקדם אל המטרות שלי.

לאחר זמן נוסף וכדי לקדם עוד יותר את האנגלית שלי, התחלתי לעשות מפגשי ריפוי באנגלית, בהתחלה זה היה קשה, אבל כשראיתי את התוצאות של מדיטציית גברי-נשי שעשיתי באנגלית, הבנתי שאת זה לא עוצרים והנחישות שלי אפילו גדלה.

אני לומדת אנגלית באהבה, מכינה המון שיעורים ומתרגלת, מקיימת טיפולים באנגלית, עוברת על התרגום של האתר לאנגלית, וכמו טיפוס נחוש על הר, אני מתקדמת, לאט לאט, לעבר יעד שחלקו זה תרגום הספר לאנגלית וחלקו זה שלא ציפיתי ומופיע מול עיני, זו היכולת לטפל באנגלית בעזרת הזום בקהל אנשים גדול יותר כי העולם נפתח לפני.

כשהמורה שלי אמרה לי שאני חרוצה אמרתי לה שכשרואים את התוצאות של הטיפולים באנגלית, לא החריצות היא שמניע אותי קדימה, אלא הנחישות, האהבה והחמלה. אפילו הצלחתי להתחיל לשחק עם האנגלית וכשאני בונה משפטים אני מרגישה שזה קצת כמו משחק.

בכל אחד מאיתנו ישנם כוחות רבים ביניהם שלושת הכוחות הללו, הנחישות, האהבה והחמלה וזו הבחירה שלנו לשחרר אותם ולאפשר להם לפעול למען מה שחשוב לנו ולמי שאנחנו אוהבים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

לפעול בשותפות מאפשר יותר

כאדם פרטי, נוח לי להיות במקומות מסוימים, כמו הבית והקליניקה שלי, ואפילו עוד יותר טוב – לצלול אל מעמקי התת-מודע. אולם אם כך אנהג בעניין הוצאת הספר, מי יכיר אותו? אני רואה את הספר כמו ילד שהולך לגן לראשונה בחייו וצריך להחזיק ביד של אמא, שתבוא איתו ותערוך היכרות בינו ובין העולם שמחוץ לבית.

להמשך קריאה »

לחיות את ההגשמה שלנו

יש אנשים בעלי חזון, תחושת שליחות או רעיונות רבים שחשוב להם להגשים בעולם. כשאנו במצב כזה, רוחש בתוכנו מין חוסר שקט שדוחף אותנו קדימה, להגשמה של הרעיונות שלנו. החלק הזה הוא החלק הנשי הפנימי שנמצא בתת-מודע שלנו, והוא זה שרוצה לראות את הרעיונות שלו מוגשמים בעולם.

להמשך קריאה »

לצאת לעולם

כשהספר “זוגיות הרמונית בתוכנו ובעולם” הופיע בעולם בצורתו המוחשית, הוא עדיין היה סוג של עובר. במשך חודשיים חגגנו את הולדתו, ועם זאת ניסיתי לנוח ולצבור כוחות לקראת הבאות וגם להתרגל לרעיון שהספר יצא כבר מהאינקובטור והוא עומד לפגוש את העולם.

להמשך קריאה »

כח להמשיך

כאדם כותב, הטבע שלי הוא התכנסות, ואכן, בזמן כתיבת הספר היה לי נוח מאוד להתכנס לתוך ביתי ולכתוב. ערב ההשקה היה ההפך מזה – טבילה בעולם. זו הייתה היציאה שלי לאור עם הספר והיא נתנה לי את הכוחות להמשיך ולחשוף את הספר לעולם ולהיחשף יחד איתו. מראש ידעתי שהחלק הזה יהיה מאתגר יותר עבורי ואני שמחה שבצעד הראשון חוויתי כל כך הרבה אהבה.

להמשך קריאה »

האם ברצונך להתנתק מהחשבון?

דילוג לתוכן