כח להמשיך

כח להמשיך

כאדם כותב, הטבע שלי הוא התכנסות, ואכן, בזמן כתיבת הספר היה לי נוח מאוד להתכנס לתוך ביתי ולכתוב. ערב ההשקה היה ההפך מזה – טבילה בעולם. זו הייתה היציאה שלי לאור עם הספר והיא נתנה לי את הכוחות להמשיך ולחשוף את הספר לעולם ולהיחשף יחד איתו. מראש ידעתי שהחלק הזה יהיה מאתגר יותר עבורי ואני שמחה שבצעד הראשון חוויתי כל כך הרבה אהבה.

רגע לפני המאמץ הבא ידעתי שעליי לנוח. כבני אדם, עלינו לזכור שיש לנו כמות סופית של כוחות ואני די השתמשתי באלו שהיו לי. לא פשוט להביט הלאה, אל ההמשך, אל הדרך שעוד מחכה לי, ויחד עם זאת להזכיר לעצמי לעצור לנוח. אפילו כשאני ממש עייפה, ממש קשה לי לעצור, בין השאר כי אני כל כך מתרגשת ונהנית מהעשייה.

אבל הגוף הוא זה שקובע, ואני משתדלת מאוד לנוח לקראת יציאת הספר לחנויות.

תוך כדי, אני ממשיכה לקבל בקליניקה מתאמנים וגם להכין את התשתיות להמשך. לכן זה כל כך מאתגר לעצור, קשה להפסיק באופן מודע פעילות שגורמת לי שמחה ועונג כה רבים. עם זאת, מניסיוני בעולם הזה אם לא אעצור כשצריך, אחר כך, כשאזדקק לכוחותיי, הם לא יהיו שם עבורי.

אני יודעת שלתת לגוף את מה שהוא צריך יאפשר לו לתמוך בי בהמשך. זה נכון לרגע מסוים זה בחיי וזה נכון כגישה לחיים באופן כללי. המנוחה מאפשרת לי לשמור על הגוף ולהקשיב לבקשות שלו.

כשאנחנו בעשייה משמעותית, קל לנו לשכוח את הגוף שלנו ואת הצרכים שלנו. זהו אחד האתגרים הגדולים בהגשמה של החזון שלנו. כשהתשוקה גם היא מצטרפת, נדרשים כוחות-על ממש כדי לכבד את הגוף ואת הנפש וכדי לתת מקום לצרכים הבסיסיים שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

בלוג 19 - זוגיות בעת מלחמה

זוגיות בזמן מלחמה

התקופה הזו, שבה אנו מצויים במלחמה, גורמת לאנשים שונים להגיב בצורות שונות.
חלק מהאנשים מגיבים למה שקרה וקורה עכשיו, אצל חלקם נפתחות טראומות מהעבר, ממגורים באזורי טילים, מזיכרונות של חדירות מחבלים לבתים או של השתתפות בקרבות. מנעד התגובות לאירועים גדול: יש אנשים ששומרים על ניתוק ויש שמקשיבים לחדשות מבוקר עד ליל. כל אדם והאופן שמבנה הנפש שלו מוביל אותו.

להמשך קריאה »
בלוג 18– עמודי התווך של הזוגיות

עמודי התווך של הזוגיות

כדי שהזוגיות תוכל להתקיים ואיתה גם האהבה אנו מחויבים להתפתחות אישית כל הזמן. אם לא נתפתח, הזוגיות תדעך, הלב שלנו ייסגר וגם האהבה תרחק מאיתנו. מצד שני, כאשר אנו מחוברים לאהבה הזוגית, הרבה יותר קל לנו לעשות את ההתפתחות שלנו. ההתרחקות מהאהבה וסגירת הלב יחלישו גם את היכולת שלנו להתפתח. בעיניי, הקשר ההדדי הזה דומה לאחיזת ידיים של בני זוג שמבטאת ומשמרת את החיבור ואת האהבה.

להמשך קריאה »

זרימת האהבה בזוגיות

כמה חשובה לנו האהבה?
האהבה היא חלק מהצרכים הבסיסיים שלנו, שהינם חיוניים לקיום שלנו, ממש כמו מזון ואוויר. לאהוב וגם להיות אהובים אלה הם צרכים שבלעדיהם חיינו חסרי טעם, וחיים חסרי טעם מחלישים אותנו. טבעם של צרכים בסיסיים הוא שהיעדר של כל אחד מהם מייצר חולשה, אבל היעדרות של אהבה מחיינו מייצרת גם חולשה וגם תחושת ריקנות ששולחת אותנו שוב ושוב לחפש אהבה וזוגיות.

להמשך קריאה »

החופש להיות בהשראת מרוקו

נסעתי לאחרונה למרוקו וחזרתי אחרת. לא ציפיתי שכזו תהיה השפעתם של השבועיים האלה עליי. האם היו אלה מרחבי הטבע על שלל תצורותיו, הארכיטקטורה הייחודית והאמנות האינסופית או המפגש עם האמזיר, שהוא רוב אוכלוסיית מרוקו. הרומאים קראו להם בֶּרבֶּרים מלשון בַּרבָּרים (כך הם כינו את יריביהם), אבל מתברר שהברברים היו דווקא הרומאים.

להמשך קריאה »

האם ברצונך להתנתק מהחשבון?

דילוג לתוכן