התחדשות מעוררת חיים

התחדשות מעוררת חיים

בחודשים האחרונים, במהלך הכנת הספר “זוגיות הרמונית בתוכנו ובעולם”, אני פוגשת בכל יום נושאים חדשים ונדרשת לעשות פעולות שמעולם לא עשיתי. בתוך המצב הזה אני מרגישה שהדם שלי רץ בוורידים, יש חיוך של ילדה על פניי ואני מרגישה כמו בגן משחקים ענקי.

אמנם כן, כל ה”חדש” הזה מזכיר לי קצת את ילדותי, כשהמון דברים שפגשתי היו חדשים לי. ההבדל הוא שהיום מאורעות חיי נתונים בידי ואני מרגישה בטוחה לבחור לשחק בדברים החדשים שמופיעים מולי. היום אני היא זו שקובעת את גורלי ובוחרת לקבל את החדש בזרועות פתוחות ובסקרנות של ילדה.

איך זה שאני לא פוחדת?

מה נראה לכם, שאני רובוט? מה, ילדים לא פוחדים? ברור שאני פוחדת! נכון, אני פוחדת מדברים מסוימים, אבל לא פוחדת מהפחד, ואני מאפשרת לפחד לעזור לי לדייק את עצמי, שזה באמת תפקידו. כשאנחנו פוגשים דברים חדשים עדיין אין לנו הרגלים והפחד, שעוצר אותנו, מאפשר לנו לבדוק אם בחרנו בדרך הטובה ביותר.

בזכות הדברים החדשים בחיי – ההתחדשות שעוברת עליי – אני חווה התרגשות ושמחה, אני חווה את עצמי חיה בעוצמה כמו שכבר מזמן לא חשתי, ואני מבינה: ההתחדשות מחזקת את כוחות החיים.

ככל שאנו מתבגרים יותר, נדמה לנו שאנחנו כבר מכירים את החיים. ואז, כשמשהו עובד אחרת, כשמשהו חדש קורה, אנחנו נבהלים ומתכווצים ומאבדים כוחות חיים. זה לא חייב להיות ככה. אם נבחר לקבל את החדש והשונה בסקרנות של ילדים, נוכל כולנו ליהנות ממנו הרבה יותר ולקבל המון אנרגיית חיים. אפשר לומר שיש בהתחדשות לגימה ממעיין הנעורים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

להיות נחושים

מסתבר שכדי לשמר ולקדם את הדברים שחשובים לנו יש דברים שאנו צריכים לעשות. אם זו הזוגיות שלנו שבה מתעוררים מדי פעם פערים שחשוב שנפתור, אם זה הילדים שלנו שמדי פעם זקוקים שנעזור להם ונפנה עבורם מקום בעולם ואם זו ההגשמה שלנו שפוגשת את העולם וזקוקה לנו שנהיה שם ונילחם עבורה.

להמשך קריאה »

לפעול בשותפות מאפשר יותר

כאדם פרטי, נוח לי להיות במקומות מסוימים, כמו הבית והקליניקה שלי, ואפילו עוד יותר טוב – לצלול אל מעמקי התת-מודע. אולם אם כך אנהג בעניין הוצאת הספר, מי יכיר אותו? אני רואה את הספר כמו ילד שהולך לגן לראשונה בחייו וצריך להחזיק ביד של אמא, שתבוא איתו ותערוך היכרות בינו ובין העולם שמחוץ לבית.

להמשך קריאה »

לחיות את ההגשמה שלנו

יש אנשים בעלי חזון, תחושת שליחות או רעיונות רבים שחשוב להם להגשים בעולם. כשאנו במצב כזה, רוחש בתוכנו מין חוסר שקט שדוחף אותנו קדימה, להגשמה של הרעיונות שלנו. החלק הזה הוא החלק הנשי הפנימי שנמצא בתת-מודע שלנו, והוא זה שרוצה לראות את הרעיונות שלו מוגשמים בעולם.

להמשך קריאה »

לצאת לעולם

כשהספר “זוגיות הרמונית בתוכנו ובעולם” הופיע בעולם בצורתו המוחשית, הוא עדיין היה סוג של עובר. במשך חודשיים חגגנו את הולדתו, ועם זאת ניסיתי לנוח ולצבור כוחות לקראת הבאות וגם להתרגל לרעיון שהספר יצא כבר מהאינקובטור והוא עומד לפגוש את העולם.

להמשך קריאה »

האם ברצונך להתנתק מהחשבון?

דילוג לתוכן