העיקרון הראשון של השיטה “זוגיות הרמונית”

העיקרון הראשון של השיטה “זוגיות הרמונית”

ראשיתה של השיטה “זוגיות הרמונית” לפני יותר מ-30 שנה, כשיובל בן זוגי ואני התחלנו את מסע הזוגיות שלנו. אחת מהגדרות הבסיס שלנו לזוגיות הייתה, שאנו מתפתחים מכל מה שאנחנו פוגשים בדרך. כל אחד והקושי שלו, זה המקום שבו הוא מוזמן להתפתח וזוהי גם אחריותו.

במהלך השנים הרווחנו שנינו מהזוגיות שלנו המון התפתחות תחת העיקרון לעיל וגילינו גם שהוא בעצם עזר לנו לצלוח אתגרים גדולים ולשמר את היחסים ואת הזוגיות שלנו, ואף להתקדם לקשר ואינטימיות גדולים יותר.

גם הבודהיזם מראה שהסבל יכול לשמש לנו מורה להתפתחות. היה לי חשוב לפתח יכולת להתנדב להתפתח ולשחרר את הסבל שמגיע כשאנו נתקעים עם אותם שיעורי חיים. ואכן, אני בוחרת בכל קושי לשמש לי מורה להתפתחות ומשחרר מהסבל. עם זאת, כשהיה זה קושי שקשור לזוגיות, היה לי יותר קשה לעשות זאת ויותר קל לומר שבן זוגי הוא האשם ושהכל בגללו.

ככל שהתמהמהתי להפנים את השיעור שמביא לחיי משהו לא נעים, כך הדברים הסתבכו ונמשכו.

במהלך כל השנים הללו, כשפגשתי את האתגרים שהזוגיות הביאה לפתחי וכחלק מהיותי חוקרת, חיפשתי ומצאתי כלים שעזרו לי להרוויח מאותן הזדמנויות לא נעימות ולהפיק המון טוב בעבורי ובעבור הזוגיות שלי, עד שהצלחתי להגיע למצב שבו אני יכולה לעמוד מול כל אתגר חדש ולהגיד לעצמי: גם הפעם אני מתכוונת להרוויח ממה שקורה גם אם הוא לא נעים לי. כשאני מוסיפה לכך בקשה שהכל יקרה בקלות, נעים לי יותר להתנדב לתהליך שהמציאות מזמנת לי ולעבור למצב של סקרנות לגבי מה שארוויח מזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

להיות נחושים

מסתבר שכדי לשמר ולקדם את הדברים שחשובים לנו יש דברים שאנו צריכים לעשות. אם זו הזוגיות שלנו שבה מתעוררים מדי פעם פערים שחשוב שנפתור, אם זה הילדים שלנו שמדי פעם זקוקים שנעזור להם ונפנה עבורם מקום בעולם ואם זו ההגשמה שלנו שפוגשת את העולם וזקוקה לנו שנהיה שם ונילחם עבורה.

להמשך קריאה »

לפעול בשותפות מאפשר יותר

כאדם פרטי, נוח לי להיות במקומות מסוימים, כמו הבית והקליניקה שלי, ואפילו עוד יותר טוב – לצלול אל מעמקי התת-מודע. אולם אם כך אנהג בעניין הוצאת הספר, מי יכיר אותו? אני רואה את הספר כמו ילד שהולך לגן לראשונה בחייו וצריך להחזיק ביד של אמא, שתבוא איתו ותערוך היכרות בינו ובין העולם שמחוץ לבית.

להמשך קריאה »

לחיות את ההגשמה שלנו

יש אנשים בעלי חזון, תחושת שליחות או רעיונות רבים שחשוב להם להגשים בעולם. כשאנו במצב כזה, רוחש בתוכנו מין חוסר שקט שדוחף אותנו קדימה, להגשמה של הרעיונות שלנו. החלק הזה הוא החלק הנשי הפנימי שנמצא בתת-מודע שלנו, והוא זה שרוצה לראות את הרעיונות שלו מוגשמים בעולם.

להמשך קריאה »

לצאת לעולם

כשהספר “זוגיות הרמונית בתוכנו ובעולם” הופיע בעולם בצורתו המוחשית, הוא עדיין היה סוג של עובר. במשך חודשיים חגגנו את הולדתו, ועם זאת ניסיתי לנוח ולצבור כוחות לקראת הבאות וגם להתרגל לרעיון שהספר יצא כבר מהאינקובטור והוא עומד לפגוש את העולם.

להמשך קריאה »

האם ברצונך להתנתק מהחשבון?

דילוג לתוכן