העיקרון הראשון של השיטה “זוגיות הרמונית”

העיקרון הראשון של השיטה “זוגיות הרמונית”

ראשיתה של השיטה “זוגיות הרמונית” לפני יותר מ-30 שנה, כשיובל בן זוגי ואני התחלנו את מסע הזוגיות שלנו. אחת מהגדרות הבסיס שלנו לזוגיות הייתה, שאנו מתפתחים מכל מה שאנחנו פוגשים בדרך. כל אחד והקושי שלו, זה המקום שבו הוא מוזמן להתפתח וזוהי גם אחריותו.

במהלך השנים הרווחנו שנינו מהזוגיות שלנו המון התפתחות תחת העיקרון לעיל וגילינו גם שהוא בעצם עזר לנו לצלוח אתגרים גדולים ולשמר את היחסים ואת הזוגיות שלנו, ואף להתקדם לקשר ואינטימיות גדולים יותר.

גם הבודהיזם מראה שהסבל יכול לשמש לנו מורה להתפתחות. היה לי חשוב לפתח יכולת להתנדב להתפתח ולשחרר את הסבל שמגיע כשאנו נתקעים עם אותם שיעורי חיים. ואכן, אני בוחרת בכל קושי לשמש לי מורה להתפתחות ומשחרר מהסבל. עם זאת, כשהיה זה קושי שקשור לזוגיות, היה לי יותר קשה לעשות זאת ויותר קל לומר שבן זוגי הוא האשם ושהכל בגללו.

ככל שהתמהמהתי להפנים את השיעור שמביא לחיי משהו לא נעים, כך הדברים הסתבכו ונמשכו.

במהלך כל השנים הללו, כשפגשתי את האתגרים שהזוגיות הביאה לפתחי וכחלק מהיותי חוקרת, חיפשתי ומצאתי כלים שעזרו לי להרוויח מאותן הזדמנויות לא נעימות ולהפיק המון טוב בעבורי ובעבור הזוגיות שלי, עד שהצלחתי להגיע למצב שבו אני יכולה לעמוד מול כל אתגר חדש ולהגיד לעצמי: גם הפעם אני מתכוונת להרוויח ממה שקורה גם אם הוא לא נעים לי. כשאני מוסיפה לכך בקשה שהכל יקרה בקלות, נעים לי יותר להתנדב לתהליך שהמציאות מזמנת לי ולעבור למצב של סקרנות לגבי מה שארוויח מזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

בלוג 19 - זוגיות בעת מלחמה

זוגיות בזמן מלחמה

התקופה הזו, שבה אנו מצויים במלחמה, גורמת לאנשים שונים להגיב בצורות שונות.
חלק מהאנשים מגיבים למה שקרה וקורה עכשיו, אצל חלקם נפתחות טראומות מהעבר, ממגורים באזורי טילים, מזיכרונות של חדירות מחבלים לבתים או של השתתפות בקרבות. מנעד התגובות לאירועים גדול: יש אנשים ששומרים על ניתוק ויש שמקשיבים לחדשות מבוקר עד ליל. כל אדם והאופן שמבנה הנפש שלו מוביל אותו.

להמשך קריאה »
בלוג 18– עמודי התווך של הזוגיות

עמודי התווך של הזוגיות

כדי שהזוגיות תוכל להתקיים ואיתה גם האהבה אנו מחויבים להתפתחות אישית כל הזמן. אם לא נתפתח, הזוגיות תדעך, הלב שלנו ייסגר וגם האהבה תרחק מאיתנו. מצד שני, כאשר אנו מחוברים לאהבה הזוגית, הרבה יותר קל לנו לעשות את ההתפתחות שלנו. ההתרחקות מהאהבה וסגירת הלב יחלישו גם את היכולת שלנו להתפתח. בעיניי, הקשר ההדדי הזה דומה לאחיזת ידיים של בני זוג שמבטאת ומשמרת את החיבור ואת האהבה.

להמשך קריאה »

זרימת האהבה בזוגיות

כמה חשובה לנו האהבה?
האהבה היא חלק מהצרכים הבסיסיים שלנו, שהינם חיוניים לקיום שלנו, ממש כמו מזון ואוויר. לאהוב וגם להיות אהובים אלה הם צרכים שבלעדיהם חיינו חסרי טעם, וחיים חסרי טעם מחלישים אותנו. טבעם של צרכים בסיסיים הוא שהיעדר של כל אחד מהם מייצר חולשה, אבל היעדרות של אהבה מחיינו מייצרת גם חולשה וגם תחושת ריקנות ששולחת אותנו שוב ושוב לחפש אהבה וזוגיות.

להמשך קריאה »

החופש להיות בהשראת מרוקו

נסעתי לאחרונה למרוקו וחזרתי אחרת. לא ציפיתי שכזו תהיה השפעתם של השבועיים האלה עליי. האם היו אלה מרחבי הטבע על שלל תצורותיו, הארכיטקטורה הייחודית והאמנות האינסופית או המפגש עם האמזיר, שהוא רוב אוכלוסיית מרוקו. הרומאים קראו להם בֶּרבֶּרים מלשון בַּרבָּרים (כך הם כינו את יריביהם), אבל מתברר שהברברים היו דווקא הרומאים.

להמשך קריאה »

האם ברצונך להתנתק מהחשבון?

דילוג לתוכן