המסע שלי עם “זוגיות הרמונית”

המסע שלי עם “זוגיות הרמונית”

אני אדם שאוהב לחיות בזוגיות. עם זאת, זה לא הופך את הזוגיות ליותר קלה, אולי אפילו ההפך. הזוגיות חשובה לי מאוד וחשוב לי שיהיה לשנינו טוב. “חשוב”, זה אומר שאני מוכנה לעבוד בשביל זה. בעצם, מוכנה לעבוד בזה.

מה זה אומר “לעבוד בזוגיות”? זה אומר לקחת כל אירוע לא נוח וללמוד כיצד לעשות אותו מתאים יותר גם לי וגם לבן זוגי כך שבאירוע הבא יהיה לנו קל ונעים יותר.

בתוך כל הרגעים הלא נעימים, שהיו לי במהלך שנות הזוגיות הרבות, למדתי, עברתי טיפול בעצמי ופיתחתי כלים למען המטרה הזו. בין השאר, קראתי את הספר “רצות עם זאבים” של קלאריסה פינקולה אסטס, שהיווה אבן דרך משמעותית בחיי המקצועיים והאישיים, וכשפגשתי את נושא הגברי והנשי שבתוך הנפש נדלקתי.

למדתי להכיר את החלקים האלה לעומק, לדבר ולעבוד איתם, ולעזור להם לתקשר זה עם זה. ראיתי כיצד הם משפיעים על הזוגיות שלנו ובהמשך – גם על המטופלים שלי. הגברי והנשי שבתת-מודע הפכו לגיבורים שלי. אחר כך גיליתי עוד חלקים בתת-מודע וגם אותם למדתי להכיר, לאהוב ולעבוד איתם.

כל אותם כלים שלמדתי במהלך החיים הזוגיים שלי משמשים אותי כל יום ובמהלך השנים האחרונות הם הפכו להיות חלק מהשיטה שפיתחתי, “זוגיות הרמונית” שזהו האתר שלה ואותה אני מלמדת בסדנאות, מטפלת באמצעותה, מעבירה אותה בשיחות האימון. בנוסף מעכשיו השיטה מרוכזת גם בספר “זוגיות הרמונית בתוכנו ובעולם”, שיֵצא לאור באפריל 2022.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

להיות נחושים

מסתבר שכדי לשמר ולקדם את הדברים שחשובים לנו יש דברים שאנו צריכים לעשות. אם זו הזוגיות שלנו שבה מתעוררים מדי פעם פערים שחשוב שנפתור, אם זה הילדים שלנו שמדי פעם זקוקים שנעזור להם ונפנה עבורם מקום בעולם ואם זו ההגשמה שלנו שפוגשת את העולם וזקוקה לנו שנהיה שם ונילחם עבורה.

להמשך קריאה »

לפעול בשותפות מאפשר יותר

כאדם פרטי, נוח לי להיות במקומות מסוימים, כמו הבית והקליניקה שלי, ואפילו עוד יותר טוב – לצלול אל מעמקי התת-מודע. אולם אם כך אנהג בעניין הוצאת הספר, מי יכיר אותו? אני רואה את הספר כמו ילד שהולך לגן לראשונה בחייו וצריך להחזיק ביד של אמא, שתבוא איתו ותערוך היכרות בינו ובין העולם שמחוץ לבית.

להמשך קריאה »

לחיות את ההגשמה שלנו

יש אנשים בעלי חזון, תחושת שליחות או רעיונות רבים שחשוב להם להגשים בעולם. כשאנו במצב כזה, רוחש בתוכנו מין חוסר שקט שדוחף אותנו קדימה, להגשמה של הרעיונות שלנו. החלק הזה הוא החלק הנשי הפנימי שנמצא בתת-מודע שלנו, והוא זה שרוצה לראות את הרעיונות שלו מוגשמים בעולם.

להמשך קריאה »

לצאת לעולם

כשהספר “זוגיות הרמונית בתוכנו ובעולם” הופיע בעולם בצורתו המוחשית, הוא עדיין היה סוג של עובר. במשך חודשיים חגגנו את הולדתו, ועם זאת ניסיתי לנוח ולצבור כוחות לקראת הבאות וגם להתרגל לרעיון שהספר יצא כבר מהאינקובטור והוא עומד לפגוש את העולם.

להמשך קריאה »

האם ברצונך להתנתק מהחשבון?

דילוג לתוכן