אני מתחילה

בלוג אישי

אני מתרגשת להתחיל את הבלוג של האתר “זוגיות הרמונית”.

“אני מתרגשת” הוא משפט שגור בפי.

כחוקרת של הנפש, הרגשות והזוגיות הבנתי שלכל רגש שאנו חווים יש תפקיד. גם אלו שאנו נהנים להרגיש וגם אלו שלא, ולכן בכל רגש שאני פוגשת אני מחפשת את המתנה והתפקיד שלו.

ממה שמצאתי, התרגשות היא דרך לקבל אנרגיית חיים. מכיוון שמאגר אנרגיית החיים שלנו הוא סופי וכל פעולה שלנו עולה אנרגיה, חשוב לנצל כל הזדמנות למלא את המאגר, גם כדי שיהיה לנו כוח לעשייה נוספת וגם כדי להרגיש טוב. התרגשות היא הזדמנות מצוינת לכך.

אחדים מבני הזוג שלי בעבר לא התחברו להתרגשות, לא חשבו שהיא חשובה ואפילו זלזלו בה, ראו בה רגש נחות, של ילדים. אז כן, ילדים שעדיין מחוברים לעצמם מרשים לעצמם להתרגש ולהתמלא אנרגיה. בחלק מהעולם המערבי שהתנתק מטבע האדם, התרגשות נחשבת לא בוגרת ואף לא מכבדת.

אבל כפי שאמרתי, לא להתרגש זו בעיה וזה אפילו יכול להזיק. אז אם יש סביבכם אנשים שמדכאים את ההתרגשות שלכם, עימדו על שלכם, הסכימו ואף הרבו להתרגש ואל תיתנו להם להפריע לכם להתמלא אנרגיה.

למי שמכיר את אותם “מחריבי שמחות”, זוהי דרכם לעשות זאת, לא לאפשר להתרגש וליהנות מפירות חיינו ועל ידי כך להקטין את האנרגיה שלנו ולהחליש אותנו.

בפוסטים הבאים אספר ממה אני מתרגשת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

לפעול בשותפות מאפשר יותר

כאדם פרטי, נוח לי להיות במקומות מסוימים, כמו הבית והקליניקה שלי, ואפילו עוד יותר טוב – לצלול אל מעמקי התת-מודע. אולם אם כך אנהג בעניין הוצאת הספר, מי יכיר אותו? אני רואה את הספר כמו ילד שהולך לגן לראשונה בחייו וצריך להחזיק ביד של אמא, שתבוא איתו ותערוך היכרות בינו ובין העולם שמחוץ לבית.

להמשך קריאה »

לחיות את ההגשמה שלנו

יש אנשים בעלי חזון, תחושת שליחות או רעיונות רבים שחשוב להם להגשים בעולם. כשאנו במצב כזה, רוחש בתוכנו מין חוסר שקט שדוחף אותנו קדימה, להגשמה של הרעיונות שלנו. החלק הזה הוא החלק הנשי הפנימי שנמצא בתת-מודע שלנו, והוא זה שרוצה לראות את הרעיונות שלו מוגשמים בעולם.

להמשך קריאה »

לצאת לעולם

כשהספר “זוגיות הרמונית בתוכנו ובעולם” הופיע בעולם בצורתו המוחשית, הוא עדיין היה סוג של עובר. במשך חודשיים חגגנו את הולדתו, ועם זאת ניסיתי לנוח ולצבור כוחות לקראת הבאות וגם להתרגל לרעיון שהספר יצא כבר מהאינקובטור והוא עומד לפגוש את העולם.

להמשך קריאה »

כח להמשיך

כאדם כותב, הטבע שלי הוא התכנסות, ואכן, בזמן כתיבת הספר היה לי נוח מאוד להתכנס לתוך ביתי ולכתוב. ערב ההשקה היה ההפך מזה – טבילה בעולם. זו הייתה היציאה שלי לאור עם הספר והיא נתנה לי את הכוחות להמשיך ולחשוף את הספר לעולם ולהיחשף יחד איתו. מראש ידעתי שהחלק הזה יהיה מאתגר יותר עבורי ואני שמחה שבצעד הראשון חוויתי כל כך הרבה אהבה.

להמשך קריאה »

האם ברצונך להתנתק מהחשבון?

דילוג לתוכן