אני מתחילה

בלוג אישי

אני מתחילה

אני מתרגשת להתחיל את הבלוג של האתר “זוגיות הרמונית”.

“אני מתרגשת” הוא משפט שגור בפי.

כחוקרת של הנפש, הרגשות והזוגיות הבנתי שלכל רגש שאנו חווים יש תפקיד. גם אלו שאנו נהנים להרגיש וגם אלו שלא, ולכן בכל רגש שאני פוגשת אני מחפשת את המתנה והתפקיד שלו.

ממה שמצאתי, התרגשות היא דרך לקבל אנרגיית חיים. מכיוון שמאגר אנרגיית החיים שלנו הוא סופי וכל פעולה שלנו עולה אנרגיה, חשוב לנצל כל הזדמנות למלא את המאגר, גם כדי שיהיה לנו כוח לעשייה נוספת וגם כדי להרגיש טוב. התרגשות היא הזדמנות מצוינת לכך.

אחדים מבני הזוג שלי בעבר לא התחברו להתרגשות, לא חשבו שהיא חשובה ואפילו זלזלו בה, ראו בה רגש נחות, של ילדים. אז כן, ילדים שעדיין מחוברים לעצמם מרשים לעצמם להתרגש ולהתמלא אנרגיה. בחלק מהעולם המערבי שהתנתק מטבע האדם, התרגשות נחשבת לא בוגרת ואף לא מכבדת.

אבל כפי שאמרתי, לא להתרגש זו בעיה וזה אפילו יכול להזיק. אז אם יש סביבכם אנשים שמדכאים את ההתרגשות שלכם, עימדו על שלכם, הסכימו ואף הרבו להתרגש ואל תיתנו להם להפריע לכם להתמלא אנרגיה.

למי שמכיר את אותם “מחריבי שמחות”, זוהי דרכם לעשות זאת, לא לאפשר להתרגש וליהנות מפירות חיינו ועל ידי כך להקטין את האנרגיה שלנו ולהחליש אותנו.

בפוסטים הבאים אספר ממה אני מתרגשת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

בלוג 19 - זוגיות בעת מלחמה

זוגיות בזמן מלחמה

התקופה הזו, שבה אנו מצויים במלחמה, גורמת לאנשים שונים להגיב בצורות שונות.
חלק מהאנשים מגיבים למה שקרה וקורה עכשיו, אצל חלקם נפתחות טראומות מהעבר, ממגורים באזורי טילים, מזיכרונות של חדירות מחבלים לבתים או של השתתפות בקרבות. מנעד התגובות לאירועים גדול: יש אנשים ששומרים על ניתוק ויש שמקשיבים לחדשות מבוקר עד ליל. כל אדם והאופן שמבנה הנפש שלו מוביל אותו.

להמשך קריאה »
בלוג 18– עמודי התווך של הזוגיות

עמודי התווך של הזוגיות

כדי שהזוגיות תוכל להתקיים ואיתה גם האהבה אנו מחויבים להתפתחות אישית כל הזמן. אם לא נתפתח, הזוגיות תדעך, הלב שלנו ייסגר וגם האהבה תרחק מאיתנו. מצד שני, כאשר אנו מחוברים לאהבה הזוגית, הרבה יותר קל לנו לעשות את ההתפתחות שלנו. ההתרחקות מהאהבה וסגירת הלב יחלישו גם את היכולת שלנו להתפתח. בעיניי, הקשר ההדדי הזה דומה לאחיזת ידיים של בני זוג שמבטאת ומשמרת את החיבור ואת האהבה.

להמשך קריאה »

זרימת האהבה בזוגיות

כמה חשובה לנו האהבה?
האהבה היא חלק מהצרכים הבסיסיים שלנו, שהינם חיוניים לקיום שלנו, ממש כמו מזון ואוויר. לאהוב וגם להיות אהובים אלה הם צרכים שבלעדיהם חיינו חסרי טעם, וחיים חסרי טעם מחלישים אותנו. טבעם של צרכים בסיסיים הוא שהיעדר של כל אחד מהם מייצר חולשה, אבל היעדרות של אהבה מחיינו מייצרת גם חולשה וגם תחושת ריקנות ששולחת אותנו שוב ושוב לחפש אהבה וזוגיות.

להמשך קריאה »

החופש להיות בהשראת מרוקו

נסעתי לאחרונה למרוקו וחזרתי אחרת. לא ציפיתי שכזו תהיה השפעתם של השבועיים האלה עליי. האם היו אלה מרחבי הטבע על שלל תצורותיו, הארכיטקטורה הייחודית והאמנות האינסופית או המפגש עם האמזיר, שהוא רוב אוכלוסיית מרוקו. הרומאים קראו להם בֶּרבֶּרים מלשון בַּרבָּרים (כך הם כינו את יריביהם), אבל מתברר שהברברים היו דווקא הרומאים.

להמשך קריאה »

האם ברצונך להתנתק מהחשבון?

דילוג לתוכן