שיפור תקשורת בזוגיות

מאמרים בנושא זוגיות ויחסים

המאמרים שנפרשים בדף זה נכתבו כדי להעביר ידע רחב יותר ועמוק יותר בנושאים הבאים: זוגיות (זוגיות בריאה או זוגיות במשבר), היכולת להביא רעיון או חזון ולהגשימו במציאות, איזון בין רוח וחומר, שיפור יחסי גברים ונשים, השינוי שהשיטה מייצרת במנוע הזוגיות בתת-מודע ומידע מעמיק על השיטה “זוגיות הרמונית”. 

את הידע שאספתי למאמרים חקרתי וגיליתי במשך שנים רבות כמטפלת זוגית ועם השימוש בשיטה בחיי ובחיי המטופלים שלי, וזהו המקום שאליו בחרתי לאסוף אותו.

מטרת המאמרים היא לאפשר ראייה אחרת של החוויות שאנו עוברים במהלך חיינו בנושאי זוגיות ובנושאים אחרים שמשפיעים על הזוגיות שלנו ללא ידיעתנו, כדי להעלות אותם מן התת-מודע ולהיעזר בתובנות שהגענו אליהן במהלך החיים.

בעלות על מאגר של ידע, זהו אושר לא קטן
סוקרטס

ניהול הצרכים הבסיסיים שלנו

על פי רוב התרבות שלנו אינה מכבדת ואף אינה מכירה בצרכים הבסיסיים שלנו ובכך היא מאיימת על בריאותנו הפיזית והנפשית. מה הם הצרכים הבסיסיים, במה חשיבותם וכיצד לנהל אותם כך שיוכלו לתמוך בנו? תשובות לשאלות הללו יש במאמר “ניהול הצרכים הבסיסיים שלנו,” שבו אני מחברת בין הצרכים הבסיסיים ובין זוגיות, תקשורת, שמירה על מערך האנרגיה שלנו ועוד.

להמשך קריאה »

הפן הגברי והפן הנשי והשפעתם על הזוגיות

שניים מן הארכיטיפים בתוכנו הם הגברי והנשי. הם נמצאים בכל אחד מאיתנו, גברים ונשים, ומקיימים ביניהם מערכת יחסים. היחסים האלה נקבעו כבר בילדות שלנו (הטבעה) והם משפיעים על מערכות היחסים הפנימיות שלנו ועל תפיסות העולם שלנו לגבי זוגיות. על הנתונים הללו מושתתת מערכת היחסים עם בן הזוג שלנו.

להמשך קריאה »

תקשורת הרמונית בפנים ובחוץ

תקשורת היא נושא רחב ומדובר מאוד. במאמר זה אני מבקשת להתעכב במיוחד על השאלה הבאה: מה אנו רוצים להשיג כשאנו מייצרים תקשורת? אם המטרה היא לשתף, להקשיב או להרגיש קִרבה ואינטימיות ואם כדי להעביר לבני זוגנו מסר שאינו קל לעיכול, בכל מקרה, אנו רוצים שהשיחה תסתיים ברוח טובה.

להמשך קריאה »

סנכרון בין בני הזוג

כאשר שני אנשים מצויים בזוגיות יש ביניהם חוויות משותפות והבנות משותפות, שמאפשרות להם לחיות ולפעול ביחד. בזמן ששני בני הזוג נמצאים יחד, פועל עליהם מעין כוח שמייצר ביניהם סנכרון.

להמשך קריאה »

פערים בזוגיות

בקרב כל האנשים שמקיימים מערכות יחסים זוגיות יש הבדלים ושונוּת. שונות זו מביאה איתה אתגרים, לעתים בעיות בזוגיות, אך גם מתנות.

להמשך קריאה »

ניהול פגיעות בזוגיות ובכלל

פגיעה קורית כאשר אדם עושה או אומר לנו משהו שגורם לנו סבל או כאב. כשאנו נפגעים ממישהו אחר, אנו מרגישים כאילו קיבלנו מכה. יש מקרים שבהם הפגיעה מפתיעה אותנו, היא משהו שלא ציפינו לו, ולפעמים דווקא העובדה שאנחנו יודעים שזה עלול לקרות, מעצימה את הכאב.

להמשך קריאה »

האם ברצונך להתנתק מהחשבון?

דילוג לתוכן