אימון לזוגיות

אימון בשיטה "זוגיות הרמונית"

נגן וידאו

כיצד עובד האימון בשיטה "זוגיות הרמונית"

אימון בעזרת החלקים של התת-מודע

העבודה בשיטה מאפשרת גישה אל חלקי התת-מודע של האדם ואל הקשיים שלו באופן ישיר ויעיל, ולעשות עבודת ריפוי במקומות העמוקים ביותר בתוכנו.

באופן זה המתאמן יכול לרפא את המקומות שחוסר האיזון בהם הוא זה שמלכתחילה מונע ממנו להתפתח ולהגשים את חלומותיו באופן ישיר ומיידי.

נגן וידאו

האימון מתאים גם לאדם יחיד וגם לזוג ובמהלכו נשתמש גם במידע שנפגוש בתוך כל אחד מהמתאמנים

האימון בשיטה “זוגיות הרמונית” הינו רב-ממדי וכולל שילוב של גישות שונות שכל אחת מהן מאפשרת ריפוי של רובד אחר בתוכנו. האימון מתאפשר גם במפגש פנים אל פנים וגם מרחוק, וניתן בעברית ובאנגלית

האימון מתאים כאימון אישי או זוגי ובמהלכו נשלב בין המידע שנגלה בתוך כל אחד מבני הזוג, ביחסים בין חלקי הנפש שלהם ובין מה שמופיע בצורת קושי או משבר בזוגיות עצמה. כאשר מדובר באדם שזוגיות בחייו חסרה, נוכל לפגוש את שורשי ההיעדר בחלקי התת-מודע שבתוכו ולפעול מהמקום הפנימי כדי לייצר את השינוי בנושא הזוגיות בחייו. כאשר מגיע אדם שאינו מצליח לייצר בחייו חוויית הגשמה וסיפוק, נוכל גם כן לעשות זאת בעזרת החלקים של התת-מודע, ונפעל לריפוי ושיפור התפקוד שלהם ושל היחסים ביניהם.

בזכות העובדה שאנו עובדים עם החלקים של התת-מודע ניתן לעבוד על הזוגיות גם כאשר משתתף באימון רק אחד מבני הזוג. השינוי שהוא יעבור יחלחל ויגיע אל הזוגיות וייצור לבן הזוג מציאות חדשה להגיב אליה.

את המפגש עם החלקים של התת-מודע אנו מבצעים בעזרת ויזואליזציה של חלקי הנפש. הוויזואליזציה דומה לתהליך שקורה בדמיון מודרך, אבל היא אינה מחברת לדמיון אלא לחלקים הפנימיים שלנו, שאין לנו גישה אליהם באופן אחר (הוויזואליזציה משמשת גם בתחומי ריפוי אחרים, לדוגמה באוסטאופתיה, שם משתמשים בה כדי לחוות את מצב האיברים הפנימיים בגוף שלנו).

תפקידם של החלקים הפנימיים בנפש שלנו הוא לפעול תמיד רק לטובתנו והם אינם מכוונים לפגוע בנו. מצבם, במקרים רבים, הוא תוצאה של חיים בעולם שאינו מתחשב בהם ושל דפוסי התנהגות שגויים שספגנו וחווינו מהסביבה במהלך חיינו. המפגש עימם מגיע ממקום של אמפתיה וחמלה ומתוך ההבנה שהם ישמחו לפעול באופן מיטבי למעננו – כל אחד מהם בנפרד וגם בשותפות מלאה ביניהם – ושאם היו יכולים, היו עושים זאת כבר מזמן, אבל הם זקוקים לעזרתנו לשם כך.

גם בזוגיות שלנו, מה שלא עובד איננו פרי רצון מכוון של בני הזוג, אלא תוצאה של חוסר יכולת ואי-ידיעה כיצד לייצר את החברות, השותפות והאינטימיות שכולנו חפצים בהן בזוגיות שלנו. המפגש והאיכויות המיוחדות, שאיריס מביאה לחדר הטיפולים, מאפשרים לכל מי שמגיע אליה לפגוש את עצמו גם במקומות החלשים שלו, אלו שזקוקים לריפוי, ממקום של אמפתיה וחמלה הן לעצמו והן לבן או בת זוגו.

אימון של החלקים בתת-מודע

העבודה בשיטה מאפשרת להגיע אל חלקי התת-מודע של האדם, לגשת אל הקשיים שלו באופן ישיר ויעיל, ולעשות עבודת ריפוי של המקומות העמוקים ביותר בתוכנו.

באופן זה המתאמן יכול לרפא את המקומות שחוסר האיזון בהם הוא זה שמלכתחילה מונע ממנו להתפתח ולהגשים את שאיפותיו באופן ישיר ומיידי.

יתרונות העבודה בשיטה:

 • חושפת את תפיסות העולם שלנו בנושא זוגיות ומאפשרת לנו להכיר תפיסות עולם שונות.
 • מלמדת להקשיב לקולות של החלקים הפנימיים ולזהות את המתרחש בתוכנו.
 • עוזרת לזהות את ההשתקפויות (השלכות) הזוגיות הפנימית ביחסים עם העולם החיצוני.
 • מלמדת להפעיל כלים נפשיים מתאימים הנדרשים בחיים הרמוניים בכלל ובזוגיות הרמונית בפרט.
 • מאפשרת ליצור תקשורת הרמונית בין החלקים הפנימיים, לדוגמה: גברי-נשי.
 • מלמדת ליצור דו-שיח הרמוני גם מחוץ לנו, עם הסובבים אותנו.
 • מאפשרת להרחיב את הדו-שיח הפנימי גם לנושאים של הגשמה וייעוד.
 • מוסיפה למתאמן כלים התפתחותיים יעילים, שמבוססים על האיזון בין החלקים הגברי והנשי הפנימיים, כלים שאפשר להחיל אותם גם על הזוגיות שמחוץ לנו.

איזון פנימי בין החלקים באדם

הידע שהמאמן בשיטה רוכש על האופן המיטבי של תפקוד חלקי התת-מודע, מאפשר לו לזהות, יחסית בקלות, את מה שאינו עובד בפנים ומייצר את הקושי שבחוץ וגם להגיע לאותם מקומות ולייצר שם, יחד עם המתאמן, את הריפוי המיטבי לאותו מצב.

כחלק מהתהליך המתאמן לומד להכיר את חלקי הנפש שלו, לזהות את מצבם, לדבר איתם ולעזור להם בקשיים שהם חווים. לימוד זה מאפשר למתאמן להמשיך ולקדם את עצמו בהתמדה ללא עזרת המאמן גם בתום תקופת האימון.

העבודה בשיטה מאפשרת יצירת איזון בתוך נפש האדם, איזון שמביא הנאה ורוגע לחיים הזוגיים וכן פותח פתח לחיים זוגיים לאדם שאין זוגיות בחייו. 

זרימת האהבה בזוגיות

נושא מרכזי חשוב בזוגיות הוא זרימת האהבה בין בני הזוג. זהו נושא מרכזי ולרוב הוא גם מה שמייצר את הזוגיות. כאשר זרימת האהבה מתרחשת בזוגיות באופן חופשי, בן הזוג מרגיש מוגשם ובת הזוג מוזנת באהבתו של בן זוגה.

במהלך החיים עלולה זרימת האהבה בין בני הזוג להיחלש או אף להיפסק. לתופעה הזו יש השפעה קשה על הזוגיות ועל כל אחד מבני הזוג, ועם זאת לא תמיד ברור מה קורה ומה הם הגורמים לכך. במצב כזה, במקום לפעול ביחד ולהתמלא בכוחות מתוך האהבה הזוגית, בני הזוג הולכים ונחלשים ועימם גם הזוגיות עצמה עד כדי בגידות, פתיחת הזוגיות או אף רצון להיפרד.

במהלך האימון נזהה את מצב זרימת האהבה בין בני הזוג ונעזור לה לחזור לתפקודה הטבעי ולתמיכה שלה בזוגיות ובבני הזוג.

 • אימון אישי ב”זוגיות הרמונית” מכונן תשתית לזוגיות טובה ואינו מחייב מעורבות של בן זוג. אימון זוגי מתרחש כששני בני הזוג משתתפים ביצירת ההרמוניה. במצב זה הכלים והתשתית של השיטה מיושמים בחיי בני הזוג במהירות ובקלות על ידי שניהם והשותפות ביניהם מתחילה ביצירת המצב החדש.
 • השפעת העבודה בשיטה ניכרת כבר לאחר מפגשים אחדים ואפשר לראות בבירור את תוצאותיה במציאות עצמה.
 • האימון מתאפשר במפגש פנים אל פנים או מרחוק, בעברית או באנגלית. ניתן לקבוע פגישה עם איריס סובינסקי דרך עמוד “צור קשר“.

האם ברצונך להתנתק מהחשבון?

דילוג לתוכן