אודות

איריס סובינסקי

איריס סובינסקי

מאמנת ומפתחת השיטות “זוגיות הרמונית” ו”המפגש הפנימי”

איריס סובינסקי היא מאמנת מעמקים, שיטת אימון שמבוססת על יצירת קשר בין האדם לחלקיו הפנימיים בתת-מודע. עבודתה עם חלקי התת-מודע של האדם חשפה אפשרויות רבות, בחלקן חדשניות, ליצירת ריפוי ושינוי בחייהם של יחידים וזוגות שאיתם היא עובדת ב-15 השנים האחרונות.

איריס פועלת בתחומי הריפוי של יחידים, זוגות ומשפחות, בנושאים של זוגיות, זוגיות במשבר, הגשמה, איזון בין רוח וחומר, הורות, אנשים רגישים מאוד, הורות לילדים רגישים מאוד, פתיחת חסימות רגשיות, ריפוי דיכאון וחרדה וריפוי טראומות.

איריס נשואה ואם לשניים. לדבריה, “הזוגיות שאני חיה מאז 1990 היא המקום הראשון שבו פיתחתי ובדקתי את השיטה ‘זוגיות הרמונית'”.

נגן וידאו

רקע

מניהול בהיי-טק לעבודה עם החלקים של התת-מודע

איריס הינה בוגרת מדעי המחשב בטכניון ובעברה עבדה כמפתחת תוכנה ומנהלת בכירה בחברות היי-טק. בשנים אלו למדה להתמקד בעבודה שמביאה תוצאות במציאות ועדיף בזמן קצר.

לאחר שלמדה ותרגלה בודהיזם ושיטות רוחניות נוספות, איריס גילתה כיצד להשתמש במה שקורה בחייה בכלל, ובזוגיות שלה בפרט, כדי לקדם את התפתחותה האישית והזוגית. בכל פעם שפגשה אתגרים בזוגיות, גם הקשים שבהם, היא החליטה שאינה מוכנה להחמיץ את ההזדמנות ללמוד מהם, ומתוך כך התחילה לראות כיצד האירועים כאילו “נתפרים” למען ההתפתחות שלה. איריס מעידה כי בכל פעם שנעזרה באתגר הזוגי לשם התפתחות, חייה האישיים וגם הזוגיות שלה השתפרו. בזכות זאת יצרה איריס כלים לבניית זוגיות טובה וצברה תובנות נוספות בנושאי זוגיות, שעזרו לה בעבודה כמטפלת זוגית ועם המתאמנים שלה. כיום מכונסים כלים ותובנות אלו בשיטה “זוגיות הרמונית”.

בנוסף, איריס הפכה את מידת החמלה לכלי מרכזי בעבודתה עם יחידים וזוגות וכלי לריפוי וחיזוק הזוגיות. היא גם למדה את משנתו של ד”ר קארל גוסטב יונג, אימון הוליסטי, ריפוי בעזרת שחזור טראומות, הנחיית קבוצות הוליסטית, אנתרופוסופיה, קורסים בפסיכותרפיה בודהיסטית, רפואה גרמנית חדשה ועוד.

הידע האנתרופוסופי עוסק, בין השאר, בקשר שבין התת-מודע של האדם לרובד שנקרא ה”אני”. ה”אני” אחראי על הבחירות המתאימות ל”אמת הפנימית” והוא מאפשר לנו לנתב את חיינו לפיה. מתוך הידע האנתרופוסופי ומתוך מפגש מתמשך ועבודה לצידו של הפסיכיאטר האנתרופוסופי ד”ר חנן גולדמן – שיפרה איריס את יכולתה לעזור לאדם שאיתה להגיע לשקט פנימי בנפשו, כזה שמאפשר ל”אני” שלו להופיע שוב בחייו ולנתב אותם בהתאם לאמת הפנימית שלו.

את כל הידע הזה איריס משלבת בעבודתה היומיומית כמטפלת זוגית בקליניקה ובסדנאות שלה.

איריס סובינסקי

ספרות

ספרים שהשפיעו על איריס ופרסומים פרי עטה

אחד הספרים שהשפיעו מאוד על עבודתה ועל פיתוח השיטה “זוגיות הרמונית” היה “רצות עם זאבים” מאת ד”ר קלאריס פינקולה אסטס. בספר זה מציגה המחברת את היחסים הפנימיים שבתוך הנפש שלנו, ומתמקדת ביחסים של הגברי והנשי הפנימיים ובתהליכי הריפוי שיחסים אלה יכולים לאפשר.

במהלך 10 שנים איריס כתבה את סיפרה הראשון “זוגיות הרמונית בתוכנו ובעולם, מדריך לזוגיות והגשמה עצמית”. הספר כולל ידע רב וכלים מעשיים רבים לריפוי זוגיות ולשיפור ההגשמה העצמית שאיריס אספה במהלך חייה ועבודתה. ניתן לקנות את הספר כאן באתר ובחנויות הספרים.

במשך השנים הופיע איריס בתקשורת במספר אירועים. תיעוד ההופעות הללו נמצא בעמוד בתקשורת.

פרסומים פרי עטה:

  • מאמר בנושא היחסים עם ה”אני” כלול בשנתון “שירת המדע”, שיצא בשנת 2020 תחת השם “הולדת האינדיבידואליות“, ואפשר למצוא אותו באתר שירת המדע של מכון ויצמן למדע, בעמוד 182.
  • סדרת כתבות בנושא זוגיות הרמונית בירחון “אדם עולם”.
  • מאמר המתאר את השיטה “זוגיות הרמונית” והאופן שבו התפתחה באתר מאגר השיטות.
  • כמו כן כלולים מאמרים רבים פרי עטה והרצאות נוספות באתר שמחזיק את כלל עבודתה.

קרדיטים

קרדיטים

האם ברצונך להתנתק מהחשבון?

דילוג לתוכן